Prof. Irmgard Fees v Brně

20. 10. 2017 Stanislav Bárta

Bez popisku

V týdnu od 30. 10. 2017 zavítá na Ústav pomocných věd historických a archivnictví Prof. Dr. Irmgard Fees (Historische Grundwissenschaften und Historische Medienkunde, Historisches Seminar der Ludwig-Maxmilian-Universität München), pronese dvě přednášky a povede seminář pro studenty.

Prof. Fees je přední znalkyní diplomatiky a paleografie raného a vrcholného středověku. Odborně se zabývala úředními písemnostmi v italských městech raného a vrcholného středověku, listinami franských králů a římských císařů z rodu Karlovců (8.-10. století) a nyní především papežskou diplomatikou. Vedle toho je šéfredaktorkou ústředního odborného časopisu pro pomocné vědy historické v německy mluvících zemích - Archiv für Diplomatik, Schriftgeschichte, Siegel- und Wappenkunde.

Prof. Fees nejprve pronese 31. října od 15:50 v učebně B2.34 přednášku o nejstarších karolinských listinách. Na tuto přednášku navážou ve stejný čas 1. a 2. listopadu dva semináře zaměřené na četbu a interpretaci těchto listin. Přednáška je veřejná, zájemci o účast na semináři se mohou hlásit na barova@phil.muni.cz.

Poté pro. Fees vystoupí v rámci LVIII. medievistického pátku s tématem notářská znamení v Itálii v raném a vrcholném středověku. Přednáška se uskuteční v pátek 3. listopadu od 14:10 v učebně B2.34.

 

Bez popisku
Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info