Zikmund Lucemburský pohledem Petra Elbela

Jaký byl vztah Zikmunda Lucemburského a jeho otce Karla IV.? Jak to bylo se zatčením Jana Husa v Kostnici? Jaké bylo Zikmundovo potýkání s Osmanskou říší? Tuto a řadu dalších otázek osvětluje Petr Elbel v podcastu Včera, dnes a zítra.

11. 9. 2023

Bez popisku

Petr Elbel byl hostem podcastu Včera, dnes a zítra, v dílu věnovaném Zikmundovi Lucemburskému. Rozhovořil se o jeho významu v celoevropském měřítku, jeho geografickém horizontu a diplomatickém angažmá v zásadních dobových problémech. Dozvíte se ale také něco o dračím řádu, Kostnickém kocilu a vztahu k Janu Husovi.

Link na podcast (YouTube)

Petr Elbel je vedoucím Ústavu pomocných věd historických a archivnictví. Odborně se věnuje politickým a církevním dějinám pozdního středověku, a to zejména osobě Zikmunda Lucemburského. Od roku 2011 vede brněnskou pobočku mezinárodního edičního podniku Regesta Imperii. Úkolem tohoto pracoviště je zpřístupňování listin a listů Zikmunda Lucemburského.

Více o výzkumu Zikmundových listin zde

Na Ústavu pomocných věd historických vyučuje Petr Elbel mimo jiné také kurz Zikmund Lucemburský, středověký panovník v branách nového věku.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info